E TO SE ZOVE DEBI IZ NOĆNE MORE: Pogledajte nevjerojatnu pogrešku Simona Sluge!

Hrvatski reprezentativni vratar Simon Sluga imao je živopisni debi za Luton Town u 3-3 (2-2) domaćem remiju protiv Middlesbrougha u prvoj utakmici nove sezone u 2. engleskoj ligi.

Sluga je bio izravan krivac za drugi pogodak gostiju krajem prvog poluvremena, ali je nizom sjajnih obrana u nastavku održao svoju momčad u igri te je jedan od najzaslužnijih za osvojeni bod.

Tri bravurozne obrane

Middlesbrough je poveo golom Fletchera (7′), no Luton je preokrenuo preko Bradleyja (17′) i Craniea (24′), a onda je uslijedila velika pogreška Sluge koji je nejak udarac Assombalonge (37′) iskosa s 20-ak metara propustio kroz ruke u svoj bliži kut za 2-2.

U nastavku su gosti stigli do nove prednosti sjajnim pogotkom Winga (68′) u sam gornji desni kut nemoćnog Sluge, a naš se vratar posebice istaknuo u razdoblju od 79. do 84. minute kada je upisao tri bravurozne obrane i zadržao svoju momčad u igri za izbjegavanje poraza. Usto je i Assombalonga u 83. minuti promašio kazneni udarac, a kao kazna za sve te promašaje uslijedio je izjednačujući pogodak Collinsa (85′).

Nismo u mogućnosti objaviti vezani videozapis zbog ograničenja vezanih uz prava emitiranja na internetu. Video možete pogledati OVDJE.

NASLJEDNIK ROBERTA KOVAČA? „SAN SVAKOG NOGOMETAŠA JE IGRATI ZA REPREZENTACIJU, JA SAM TO OSTVARIO, AKO ME HRVATSKA BUDE TREBALA, TU SAM!“

SUKOB U EKIPI DINAMA: Gojak se porječkao s Livakovićem na terenu: ‘Šta ti pričaš? Tišina!’