ENGLESKA: Arsenal do nova tri boda, Liga prvaka sve bliže

Nogometaši Arsenala učvrstili su se na četvrtom mjestu ljestvice engleskog prvenstva, posljednjem koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone 2-1 (2-0) domaćom pobjedom protiv Leeds Uniteda u susretu 36. kola, a gosti iz Leedsa su nakon ovog poraza pali u zonu ispadanja.

Arsenal je odlično krenuo u utakmicu i nakon samo nešto više od 10 minuta vodio sa 2-0 golovima Nketiaha (6, 11). Kada je Leeds u 27. minuti ostao i s igračem manje nakon isključenja Aylinga, činilo se kako mu prijeti katastrofa, ali sredinom nastavka Llorente (66) je smanjio na 2-1. Ipak, Leeds nije uspio ostvariti pozitivan rezultat.

Četvrti Arsenal sada ima 66 bodova, jedan manje od trećeg Chelseaja, ali i četiri više od petog Tottenham Hotspura. Leeds je, pak, pao na 18. mjesto sa 34 boda jer je Everton kao gost svladao Leicester City sa 2-1 (2-1) te ga pretekao na ljestvici s bodom više.

Everton je poveo odličnim udarcem Mikolenka (6), ubrzo potom Daka (11) je iskoristio pogrešku u obrani gostiju i poravnao na 1-1 da bi novu, pokazat će se ključnu prednost Evertonu osigurao Holgate (31) koji je glavom zakucao loptu u mrežu nakon što je Schmeichel obranio prvi pokušaj gostiju poslije kornera.

Nikola Vlašić je u uvjerljivoj 4-0 (3-0) gostujućoj pobjedi West Ham Uniteda kod otpisanog Norwich Cityja igrao od 76. minute. Kada je naš reprezentativac ušao u igru već je bilo 4-0 za njegov sastav, dvostruki strijelac bio je Benrahma (11, 45+3), a po jedan gol su dodali Antonio (30) i Lanzini (65-11m).

Sedmi West Ham sada ima 55 bodova, tri manje uz utakmicu manje od šestog Manchester Uniteda.