Evo zašto je Messi u crnom plaštu podigao pehar prvaka svijeta

Vamos vamos Argentina, zaorilo se najvećim katarskom stadionom Lusail nakon što je Gonzalo Montiel zabio odlučujući jedanaesterac u finalu Svjetskog prvenstva u kojem je Argentina pobijedila Francusku sa 4-2 boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Bilo je to nevjerojatno finale, ali i nevjerojatno ozračje na stadionu, prvenstveno zaslugom argentinskih navijača koji su prisvojili finale i donijeli malo južnoameričkog daška u Katar. Luisal je zaista na trenutke zaista izgledao kao “La Bombonera” ili “Mas Monumental”. Finalni ogled pratilo je 88.966 gledatelja, pri čemu je barem dvije trećina bilo na strani Lionela Messija i “Gauča. Prema nekim procjenama u Dohu je doputovalo oko 40.000 Argentinaca, ali je i većina domaćih navijača bila na strani Argentine.

Argentina je vodila 2:0 do 80. minute, da bi onda Kylian Mbappe s dva gola u manje od dvije minute odveo utakmicu u produžetak. Messi je u 108. minuti vratio Argentinu u vodstvo, a penale je Francuskoj osigurao Kylian Mbappe hat-trickom iz penala u 118. minuti.

Lionel Messi je u svojem drugom finalu s Argentinom došao do naslova prvaka, a nakon utakmice je proglašen najboljim igračem turnira. Čudesni Argentinac postao je prvi igrač u povijesti koji je zabio gol u skupini, osmini finala, četvrtfinalu, polufinalu i finalu.

Messiju je FIFA-in predsjednik Gianni Infantino uručio pehar prvaka koji je sa suigračima podigao ogrnut crnim plaštom koji mu je stavio Infantino. Na društvenim mrežama odmah se počelo pisati o “misterioznom” plaštu na Messiju, ali je riječ o “bishtu”, tradicionalnom ogrtaču bogatih katarskih državljana koji ga često nose preko ostatka odjeće.