FERGIE TIME: Na današnji dan se dogodio najveći preokret u finalima Lige prvaka, režirao ga je Manchester United!

Crveni vragovi najvećeg trenera svih vremena Sir Alexa Fergusona bili su poznati po tome što su pobjede često odnosili u zadnjim trenucima utakmice. Jedna od najvećih bila je svakako u finalu Lige prvaka protiv minhenskog Bayerna u sezoni 1998/1999.

Susret se igrao na ispunjenom domu Barcelone, Camp Nou, sudio ga je legendarni ćelavac Pierluigi Collina. Bavarci su poveli vrlo rano, igrala se šesta minuta a Mario Basler je iz slobodnog udaraca prevario legendarnog Petera Schmeichela.

Rezultat se nije mijenjao sve do samoga kraja utakmice, ključni Fergiejev potez bio je uvođenje napadačkog dvojca Teddy Sheringham – Ole Gunnar Solskjaer. U prvoj minuti sudačke nadoknade David Beckham je sjajno izveo kornere, lopta je stigla u kazneni prostor odakle je udarac svojom slabijom desnom nogom uputio Giggs, loptu je prihvatio Sheringham te iz okreta poentirao za veliko slavlje navijača Uniteda.

Njemački gigant bio je ozbiljno uzdrman, od tog šoka se nisu uspjeli oporaviti i stigla je kazna. Novi korner izveo je ponovno tko drugi nego sjajni Beckham, strijelac Sheringham je glavom loptu poslao prema drugoj vratnici, dočekao ju je današnji menadžer Solskjaer te poslao iza Kahna za konačnih 2:1.

Ludnica i euforija zavladala je na stadionu Camp Noua, United je postao prvi i jedini engleski klub koji je osvojio The Treble (Premiership, FA kup, Liga prvaka).

OBJAVLJENA ŠOKANTNA SNIMKA: IGRAČ DINAMA DOBIO TAKVU ŠAMARČINU DA SE SRUŠIO SA STOLCA!