HOĆEMO LI DOBITI DEBITANTA U PRVOJ LIGI? Evo tko juri prema HNL-u!

Zrinski Osječko 1884 je u derbiju 19. kola, ali i cijele polusezone Prve NL, s 2:0 pobijedio Šibenik te se tako odvojio na vrhu prvenstvene ljestvice.

Klub iz Jurjevca, sela u okolici Osijeka, sada ima pet bodova prednosti ispred drugoplasiranog Šibenika i sedam više od trećeg Vukovara.

Golove za momčad Zrinskog zabili su Dominik Dogan u 29. minuti i Amar Pekarić u 60. minuti. Posebno je impresivan Doganov učinak. 24-godišnji napadač je bio strijelac peto kolo zaredom te je trenutno s 11 postignutih pogodaka vodeći na ljestvici strijelaca.

Zrinski se ovom pobjedom potvrdio kao glavni favorit za osvajanje lige te juri prema SuperSport HNL-u. Trenutno svoje utakmice igra u Osijeku na Gradskom vrtu, ali moguće da je će se klub, ako postane prvoligaš, preseliti u Zagreb. Barem je tako u više navrata najavljivao predsjednik kluba Ivan Komak.