IGRA U ŽIVOTNOJ FORMI: Ivan Santini spektakularno asistirao suigraču za pogodak!

U to uopće nema dileme, Ivan Santini napravio je fantastičan potez dolaskom u belgijski Anderlecht. Igra u sjajnoj formi, a njegov Anderlecht nakon pet odigranih kola sjedi na drugom mjestu. No, danas su upisali nažalost po njih prvi poraz u prvenstvu. Bolji je bio Club Brugge 2:1.

Club Brugge, kojeg vodi hrvatski trener Ivan Leko, stigao je u vodstvo na samom startu utakmice, točnije u 3. minuti preko Dennisa. 1:0 na semaforu je bilo samo do 19. minute kada je Anderlecht furiozno uzvratio. Poslije ubačaja s lijeve strane po zemlji Santini je bio na prvom vratnici, ali ga je lopta prošla i stigla do Knowledge Musona, kojem s nekoliko metara nije bilo teško izjednačiti na 1:1.

Tijekom i nakon utakmice postavljalo se pitanje da li je lopta uopće dirala hrvatskog reprezentativca ili ga je samo prošla. No, brojne stranice zadužene za statistiku i praćenje utakmice upisale su Santinija kao autora sjajne asistencije. Pogodak odluke pao je u 43. minuti, a glavni junak postao je Hans Vanaken.

Ivan Santini je nakon pet odigranih kola najbolji strijelac belgijskog prvenstva sa čak sedam postignutih pogodaka. Iza njega se nalazi suigrač Dimata koji ima pet. Na vrhu tablice nalazi se Club Brugge, a iza su Anderlecht, Standard Liege…

Dodajmo kako su cijelu utakmicu za Club Brugge odigrali Karlo Letica i Matej Mitrović.