IMAO JE ŠTO ZA VIDJETI: Evo čiji skaut je sinoć gledao dvoboj između Dinama i Rijeke

Aktualni hrvatski prvak Dinamo Zagreb sinoć je svladao Rijeku 3:1 u sklopu osmog kola HNL-a.

Vodstvo Dinamu donio je Rasmus Lauritsen u 28. minuti, pogotkom glavom nakon ubačaja iz kuta Mislava Oršića. Isti je igrač dvije minute poslije asistirao i za pogodak Darija Špikića kojim je Dinamo poveo sa 2-0. Dvostruki asistent Oršić u strijelce se upisao u 60. minuti, kad je sa 13-14 metara pogodio za 3-0. Utješni pogodak je Rijeka postigla u 84. minuti. Iz kuta je ubacio Vrančić, a pred vratima se najbolje snašao Nikita Vlasenko te ugurao loptu u mrežu za konačnih 3-1.

Modri tako nastavljaju sjajnu formu u domaćem prvenstvu pa tako u osam utakmica imaju čak sedam pobjeda uz jedan remi. A zanimljivo je bilo sinoć i na tribinama. Naime, utakmicu protiv Rijeke je iz svečane lože pratio Chelseajev skaut koji je marljivo zapisivao u bilježnicu sve ono što će prenijeti Thomasu Tuchelu uoči gostovanja na Maksimiru u utorak u 1. kolu Lige prvaka. Tuchelov izaslanik imao je što vidjeti. Mislav Oršić opet je odigrao fantastičnu utakmicu. Asistirao je Lauritsenu i Špikiću za prva dva gola prije nego što je zabio za 3:0.

On i Petković su duplim pasevima izluđivali obranu Rijeke koja je ispadala iz akcije u akciju. Iako je Oršiću već “trademark” izbacivanje na desnu nogu i udarac, on se sve češće nakon Petkovićevih proigravanja zabija prema gol aut liniji i povratnim loptama traži suigrače. Tako je asistirao Špikiću za prvi gol.

Chelseajev skaut vidio je još jednu odličnu utakmicu Brune Petkovića koji se sad definitivno probudio, a kad je takav, onda je protiv njega jako teško igrati čak i obranama puno jačima od Rijekine. Razigran je bio i Dario Špikić, a u drugom poluvremenu Robert Ljubičić je ušao na svoju prirodnu poziciju u veznu liniju, zbog koje je doveden, i odigrao je vrlo dobro.

Za analizu utakmice Fiorentina – Juventus kliknite OVDJE.