IZBORNIK OTKRIVA: “Modrić je gol na Poljudu slavio jače nego protiv Argentine. Rekao mi je zašto”

Luka Modrić sinoć je na Poljudu dočekao jedino priznanje koje mu je nedostajalo u karijeri – ovacije prepunog Poljuda. “Naježio sam se kad sam izašao na teren”, kratko je rekao hrvatski kapetan nakon pobjede nad Mađarskom (3:0).

Bio je nasmijan i uzbuđen. Zabio je Mađarima u petoj minuti, a proslavio je gol kao rijetko koji u karijeri.

“Slavo je jače nego kad je zabio Argentini. Rekao mi je nakon utakmice da ovakve emocije nije mogao doživjeti s Real Madridom, gdje je osvajao najveće titule”, odgovorio je izbornik na pitanje je li primijetio Lukinu reakciju nakon gola.

Hrvatski kapetan zatrčao se prema sjeveru Poljuda i sa sobom odvukao pola ekipe. Skakao je, dizao ruke i dugo slavio s navijačima. U karijeri je doživio sve, ali nikad ovacije u Dalmaciji. Sve ružno što je prošao u karijeri, sve grube riječi i poruke koje je primao zbog odnosa sa Zdravkom Mamićem, čovjekom koji je privatizirao i oteo reprezentaciju navijačima, nisu bile jače od njegovih osjećaja prema reprezentaciji. Pitali smo ga u Trnavi, nakon pobjede nad Slovacima, je li ikada razmišljao o odustajanju.

“Ne, nikad mi to nije palo na pamet, a prošao sam puno teških trenutaka u reprezentaciji i oko nje, što i sami dobro znate”, odgovorio je.

Dalić ga je sinoć u drugom poluvremenu izvadio iz igre kako bi još jednom čuo skandiranje publike, ali i da ga sačuva za Cardiff. Izbornik je naglasio da računa na njega na Europskom prvenstvu. Usred smjene generacije, dok se njegovi vršnjaci polako opraštaju i odlaze sa scene, Modrić je zbog svog stava i utjecaja u svlačionici Hrvatskoj možda potrebniji nego ikad.

“Puno mu je značila ova utakmica i pogodak na Poljudu. Bilo je tu puno emocija. Luka je odigrao sjajnu utakmicu i nikad prije nije ovako slavio”, rekao je Dalić.

KAKVA MAGIJA: MODRIĆ ZABIO JEDAN OD NAJLJEPŠIH GOLOVA U KARIJERI

NEVJEROJATNA SITUACIJA: Nogometaš Bayerna rasplakao se na klupi jer ga Kovač ignorira!