JE LI OVO POŠTENO PREMA SCHICKU? Evo zašto je Ronaldo najbolji strijelac Eura!

Sinoć je završilo 16. izdanje europskog prvenstva, a novi europski prvak postala je Italija koja je u finalu svladala Englesku nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca. Talijanima je ovo drugi naslov na Euru. Prvi su osvojili davne 1968. godine, izdanje koje se igralo u Italiji.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je talijanski vratar Gianluigi Donnarumma, dok je nagrada za najboljeg mladog igrača pripala mladom španjolskom wonderkidu Pedru. No, vrlo zanimljiva situacija dogodila se kada su u pitanju najbolji strijelci.

Naime, na vrhu se nalazi dvojac Cristiano Ronaldo te češki napadač Patrick Schick koji je zabio i našim Vatrenima u grupnoj fazi. No, nagrada mora pripasti samo jednome i to će ići u ruke portugalskom velikanu Ronaldu.

Razlog leži u vrlo jednostavnom kriteriju koji je uzela UEFA prije turnira. Nakon broja golova gleda se broj asistencija, a tu češki napadač nema ni jedan asist. Dok s druge pak strane Cristiano Ronaldo ima jednu asistenciju, onu u srazu protiv Njemačke gdje je Portugal izgubio 2:4. Osim u kategoriji asistencija, aktualni igrač Juventusa bolji je i u minutaži. Poslije asistencija gleda se koji igrač je igrao manje pa je tako CR odigrao 360 minuta dok je Schick na terenu proveo 404 minute.

Da su nekim čudom sve tri kategorije ostale identične onda bi se otišlo gledati tko je zabio više golova u kvalifikacijama za Euro. Cristiano Ronaldo bi ga tu doslovce pomeo jer je zabio čak 11 golova dok je Schick ostao na samo 4.

A što tek reći za treće mjesto na listi najboljih strijelaca? Ta nagrada pripala je Karimu Benzemi, a po četiri gola još su zabili Romelu Lukaku, Harry Kane i Emil Forsberg.

JE LI ON OPSJEDNUT HRVATIMA? ENGLESKI IZBORNIK OPET SPOMENUO HRVATSKU!