LIGA PRVAKA JE SVE DALJE: Chelsea srušio Liverpool na Anfieldu

Anfield je nekada bio prava tvrđava za ekipu Liverpoola, ali ove sezone curi na sve strane, pa tako i na kultnom stadionu. Liverpool je u sklopu 29. kola engleskog Premiershipa izgubio kod kuće od Chelseaja 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mason Mount nakon asistencije Kantea u 42. minuti. Chelsea je u 24. minuti zabio preko Wernera ali VAR se aktivirao te je poništio gol zbog zaleđa.

Liverpool je tako došao do petog poraza u nizu kod kuće. Redom su gubili od Burnleya, Brightona, Manchester Citya, Evertona te večeras od Chelseaja. Svekupno to im je osmi poraz u prvenstvu, dok je kod Chelseaja sve bolja situacija dolaskom Tuchela.

Pobjedom su učvrstili četvrto mjesto na tablici ali iz sjene prijete Everton i West Ham. Liverpool je sve dalje od četvrtog mjesta pa tako trenutno zaostaju četiri boda. Do kraja sezone ostalo je još 11 kola.