Ligue 1: Dva pogotka Majera za pobjedu Rennesa

Hrvatski reprezentativac Lovro Majer bio je junak pobjede Rennesa u 35. kolu francuske Ligue 1. Majer je zabio dva gola za 2-0 domaće slavlje protiv St. Etiennea.

Majer je odigrao odlično cijelu utakmicu, a sve je začinio po jednim pogotkom u svakom poluvremenu. Zabio je time četvrti i peti prvenstveni gol ove sezone, a ujedno je svoju momčad učvrstio na trećem mjestu ljestvice. Rennes je u lovu na drugoplasirani Marseille koji ima tri boda više, ali i utakmicu manje.

Treba izdvojiti pogodak u 41. minuti kada je Majer u trku primirio loptu prsima i iz prve je pospremio u suparničku mrežu.

St. Etienne nastavlja svoju borbu kako bi se spasio ispadanja, a iza njega na ljestvici su i dalje samo Bordeaux i Metz. U prvom subotnjem dvoboju nogometaši Lensa i Nantesa su odigrali 2-2 iako je domaćin od 19. minute imao igrača manje. Tada je, naime, crveni karton dobio domaći vratar Leca, a Lens je već bio u rezultatskom zaostatku. U osmoj minuti Nigerijac Simon je zabio za 1-0 Nantesa, a isti igrač je u 32. minuti povećao na 2-0.

Nantes je bio na sigurnom putu prema tri gostujuća boda, no Lens je unatoč igraču manje do kraja osvojio bod. Prvo je David Costa u 67. smanjio, dok je u 81. Kalimuendo-Muinga realizirao jedanaesterac za konačnih 2-2.

U nedjelju će igrati Troyes – Lille, Brest – Clermont, Lorient – Reims, Monaco – Angers, Montpellier – Metz, Bordeaux – Nica i Marseille – Lyon.