Livaković oduševio Turke dresom. Nosio je lik oca nacije!

Fenerbahče je pobijedio 5:0 na gostovanju kod Pendikspora u desetom kolu turskog prvenstva.

Fener je poveo autogolom Canpolata u 30. minuti, a Kahveci je u 42. povisio na 2:0. Nakon toga je Edin Džeko zabio tri gola. Prvi u 65., drugi u 77. i treći deset minuta zatim za desetu uzastopnu pobjedu Fenera u turskom prvenstvu.

Dominik Livaković branio je svih 90 minuta za Fenerbahče, a u 52. minuti je sjajnom intervencijom spasio momčad pri vodstvu 2:0 te tako sačuvao svoju mrežu čistom. Livakoviću je ovo bio osmi nastup za turski klub otkako je stigao iz Dinama minulog ljeta, a dosad je primio pet golova. Pet puta je i sačuvao mrežu čistom.

Osim odličnom obranom, Livaković je Turke oduševio unikatnim dresom koji je nosio sada i više nikada. Fenerbahče je na ovom meču povodom proslave 100. obljetnice osnivanja turske republike nosio dres s likom Mustafe Kemala Ataturka, kojeg Turci od milja i poštovanja zovu “Otac” ili “Tata”. Velikog vojskovođu i državnika smatra se ocem turske nacije i obnoviteljem te revolucionarnim modernizatorom društva i države.

Ataturk je od islamskog sultanata napravio svjetovnu republiku i ženama dao pravo glasa. Lik najvećeg Turčina nosili su svi igrači Fenera, ali je na Livakovićevom bijelom dresu bio najočitiji i najefektniji. Zato što je na njegovoj majici Ataturk bio najistaknutiji, navijači Fenera na društvenim mrežama najviše šeraju sliku Livakovića s Tatom. (Index.hr)