MOŽE LI TO DINAMO? Hrvatski prvak na korak do velikog ostvarenja!

Dinamo Zagreb još jednom je pokazao kako su zaista zaslužili ove sezone igrati grupnu fazu Lige prvaka. Izabranici Nenada Bjelice remizirali su 2:2 protiv ukrajinskog prvaka Šahtara.

Ukrajinci su poveli u 16. minuti preko sjajnog Evgena Konoplyanke. No, Modri su uzvratili u 26. minuti nakon prekrasne akcije Oršića i Olma. Po tko zna koji put Dani Olmo bio je na pravom mjestu i tako vratio nadu Dinamu. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

A onda show. Odmah na startu drugog dijela Dinamo je imao dvije vezane prilike. Pokušao je prvo Oršić koji pogađa stativu, a odbijenu loptu odlično prihvaća Olmo koji plasiranim udarcem pokušava probiti vratara Šahtara, ali Pyatov to prekrasno brani.

No, u 60. minuti Pyatov radi veliku glupost te ruši Gavranovića u svom 16-ercu, a sudac Lahoz bez ikakvog razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Najstrožu kaznu uspješno je realizirao Mislav Oršić, koji postiže svoj 4. pogodak u Ligi prvaka. Ponadali smo se da će Modri uzeti puni plijen ali sjajan pogodak postiže Dodo i tako donosi bod Šahtaru, koji je izgleda dobro podcijenio naš Dinamo.

Inače, nakon ove utakmice Dinamo i dalje drži odlično drugo mjesto (4 boda). Isti broj bodova ima i Šahtar, ali Modri imaju bolju gol razliku. Na začelju je Atalanta bez bodova dok vrh drži Manchester City sa 6 bodova. Bjelica i društvo danas će navijati za Cityevu pobjedu koji ne bi trebao imati velikih problema protiv Atalante. Zašto?

Zato jer će Talijani u tom slučaju biti zakucani na dnu tablice, a Modri će imati velike šanse da drugu godinu zaredom prezime u Europi, ali ovog puta preko Lige prvaka što bi bilo prvi put u povijesti kluba!

KAPETANE, SVAKA ČAST: Modrić poslao oštru poruku HNS-u!