NOVI IZBORNIK IH JE PREPORODIO: Turska svladala uglednu reprezentaciju!

U skupini D Turska je bila slobodna u predzadnjem kolu kvalifikacija pa su tako taj termin odlučili iskoristiti za prijateljski susret protiv Njemačke.

Turci su očito dobili neku novu pozitivnu energiju dolaskom talijanskog stručnjaka Vincenza Montelle koji zasad ima savršeni učinak kao izbornik Turske. Naime, Turci su sinoć u gostima svladali Njemačku, i to usred Berlina 3:2!

Njemačka je povela već u petoj minuti golom Kai Havertza, ali sve se okrenulo na kraju prvog dijela. Prvo je u 38. minuti izjednačio Kadioglu, dok je u nadoknadi prvog dijela gol za 2-1 Turske postigao igrač Juventusa Kenan Yildiz.

Odmah na startu drugog poluvremena Njemačka je izbrisala zaostatak, u 49. minuti za 2-2 je pogodio centarfor dortmundske Borussije Fuellkrug. Na kraju su se ipak radovali Turci nakon što je jedanaesterac u 71. minuti realizirao Yusuf Sari za konačnih 3-2 gostiju.

Podsjećamo, Turska će u posljednjem kolu skupine D igrati kod Walesa, dok će Hrvatska na svom stadionu ugostiti Armeniju.