OGROMAN USPJEH: Slaven Bilić i WBA izborili izravan plasman u Premiership!

Hrvatski trener Slaven Bilić ostvario je veliki uspjeh u svojoj trenerskoj karijeri, uveo je njegov West Bromwich Albion u Premiership! Ovo je inače bila Bilićeva jubilarna 50. utakmica na klupi WBA,  Super Slav je tako vratio kultni engleski klub u elitni razred već u svojoj prvoj sezoni.

Momčad u zadnje tri utakmice nije igrala dobro, upisali su dva remija te poraz i druga pozicija im je bila jako upitna. Međutim, trećeplasirani Brentford im je pomogao jer su izgubili od Stokea te su tako Bilić boysi dobili novu šansu. U posljednjem kolu su na svom terenu dočekali nekadašnjeg prvoligaša QPR-a kojemu ova utakmica nije značilo gotovo ništa.

Ipak, pritisak je učinio svoje te je WBA gubio od 34. minute golom Moaninga. No, do kraja prvoga dijela uspjeli su izjednačiti preko Diangane u 44. minuti nakon asista Robinsona. Potpuni preokret je režirao napadač Callum Robinson te zabio za vodstvo od 2:1 u 50. minuti. Gosti se nisu predavali, iz prve ozbiljne akcije gostiju u drugom poluvremenu Eze je donio novu dramu u 61. minuti i poravnao na 2:2. Rezultat se do kraja nije mijenjao, treba reći da su Slavenu na ruku išli i rezultati preostalih konkurenata, Brentford je poražen kod kuće dok je Fulham igrao neriješeno. Hrvatski veznjak Filip Krovinović odigrao je čitavih 90 minuta za domaću momčad.

Popularni Baggiesi su sa 83 osvojena boda zauzeli drugo mjesto iza Leedsa, Brentford je ostao treći s dva manje, koliko je skupio i četvrti Fulham. Ulaskom u Premierligu, WBA i Leeds United kao prvak, zaradili su po velikih 200 milijuna funti. Ostatak društva će kroz play-off pokušati izboriti prvu ligu kao trećeplasirana momčad iz Championshipa.

MANDŽO IS BACK: Super Mario potpisuje za talijanski klub!