OSIJEK IDE JAKO: Bjelica i Bijelo-plavi novim slavljem izjednačili klupski rekord star deset godina!

NK Osijek je na domaćem terenu Gradskog vrta upisao novi trobod te tako izjednačio jedan rekord. Učenici Nenada Bjelice svladali su Lokomotivu 2:1 i izjednačili rekord iz već davne sezone 2000/2001, kada su imali šest pobjeda u nizu.

Osijek je sjajno odigrao prvo poluvrijeme, Marin Pilj je donio vodstvo domaćima nakon sjajno pogođenog slobodnog udarca, dok je prvi centarfor Ramon Mierez povećao vodstvo na 2:0 iz kaznenog udarca uz dosta sreće. Lokomotiva nije imala odgovor na igru raspoloženog Osijeka, jurnuli su Bijelo-plavi po još jedan gol početkom drugoga dijela ali su se propisno ispromašivali.

Prvo je Ante Erceg pogodio gredu, da bi nakon toga vratar Hendija obranio udarce Kleinheislera i Miereza. Kazna je stigla u 73. minuti, belgijski veznjak Chajia je odmjerenim udarcem svladao Ivušića te donio neizvjesnost do kraja utakmice. Ipak, Osijek je sačuvao vodstvo te upisao šestu pobjedu u HNL-u, Bjelica je na hrvatskim terenima zasada stopostotan.

Osječani su tako opasno zaprijetili vodećem Dinamu, hrvatski prvak ima četiri boda više, međusobno igraju 21. studenog u Gradskom vrtu. Evo kako izgleda trenutni poredak u Prvoj ligi…

10. Varaždin        9    2    1    6     7-15     7

Priliku za rušenje rekorda Osijek ima u subotu kada gostuje kod Hajduka, Lokomotiva će u nedjelju odmjeriti snage protiv Rijeke.