OVO JE ŠOK: Slaven Belupo brutalno oštećen na Maksimiru kod Dinama!

Dinamo je jučer slavio 5:2 protiv Slaven Belupa u sklopu 26. kola HNL-a. Golove za Dinamo su postigli Tibor Halilović u 7., Gabriel Vidović u 18., Sandro Kulenović s bijele točke u 70. te Martin Baturina u 82. i 94. minuti iz penala. Za goste su pogađali Ivan Lepinjica u 22. i Matej Šakota u 59. minuti.

Modri su vodili 2:0, ali su gosti ipak došli na 2:2. No, veselje zbog izjednačenja bilo je zaista kratko. Naime, sudac Kolarić je u 66. minuti dosudio kazneni udarac za Dinamo iz kojeg je postignut gol koji je prelomio utakmicu. Pokazao je na penal nakon duela Lepinjice i Baturine. VAR provjera je trajala skoro četiri minute i sudac je na kraju dosudio jedanaesterac, a Kulenović je pogodio za 3:2.

Kod kaznenog udarca sporna su bila dva detalja i zbog toga je provjera trajala toliko dugo. Najprije je li kontakt Lepinjice i Baturine bio dovoljan za kazneni udarac, a onda se gledalo i potencijalno zaleđe Špikića u akciji prije. Ipak, sudac Patrik Kolarić potvrdio je svoju odluku. Glavni VAR bio je Ivan Bebek.

No YouTube kanal VARCheck, koji se, kako piše, bavi “nezavisnom i objektivnom analizom spornih nogometnih situacija nastalih prilikom povlačenja VAR linija” također je napravio analizu te zaključuje da je prije penala za Dinamo njegov igrač bio u zaleđu te to dokazuje grafički, povlačenjem crta.