OVO NISMO OČEKIVALI: Veliko iznenađenje na Europskom prvenstvu!

Drugi dan Eura donio nam je ružne scene iz Kopenhagena sa utakmice između Danske i Finske. Svijet je zaprepastio danski majstor, Christian Eriksen, koji se srušio pri kraju prvog poluvremena.

No, srećom, on je stabilno, potvrdila je UEFA, a zatim i ostali poznati mediji. Međutim, izgleda kako je ovo bio veliki šok za Dansku koja je neočekivano izgubila od Finske. Tako možemo reći da imamo prvo veliko iznenađenje na Europskom prvenstvu.

Finska je s minimalnih 1:0 sredila Dansku, a jedini pogodak na utakmici postigao je napadač Union Berlina, 26-godišnji Joel Pohjanpalo. Pogodak je pao u 60. minuti. No, nije on jedini junak Finske.

Junak je svakako i vratar Lukas Hradecky koji je obranio jedanaesterac u 74. minuti. Udarac s bijele točke nije mogao realizirati veznjak Tottenhama, Pierre-Emile Hojbjerg.

Danci će dugo žaliti za ovom utakmicom zbog više razloga. Naime, Danska je imala totalnu dominaciju u ovoj utakmici ali Finci su se odlično branili. Danska je imala čak 63% posjed lopte u nogama te čak 22 udaraca prema vratima Finske. No, samo pet je išlo u okvir. Finska je, da stvar bude gora, imala sam jedan udarac prema vratima Danske i to je taj jedini gol na utakmici…

U drugoj utakmici Belgija igra protiv Rusije.