OVO NITKO NIJE OČEKIVAO: Srbija doživjela veliku blamažu u kvalifikacijama

Nogometna reprezentacija Srbije neće po dobrome pamtiti sedmi rujna 2023. godine. Naime, Srbija je na svom stadionu iznenađujuće poražena od Mađarske.

Srbija je povela u 10. minuti. Sergej-Milinković Savić zavukao je loptu iza zadnje linije Mađarske i pronašao kapetana Tadića, koji proigrava Vlahovića, a ovaj prisiljava Szalaija da zatrese vlastitu mrežu. No, Mađari se bude do kraja prvog poluvremena.

U samo dvije minute preokrenuli su rezultat. U 34. minuti nakon velike pogreške obrane Srbije izjednačio je Varga, a samo dvije minute kasnije šok za sve navijače u Beogradu.

Opet je obrana Srbija kiksala, Willi Orban je na drugoj vratnici ostao sam i zabio za 2:1. Tim se rezultatom otišlo na odmor, a u nastavku su Srbi bacili sve u napad, dok su gosti čuvali prednost. Srbija je dominirala, redale su se šanse pred mađarskim vratima, ali vratar Denes Dibusz odigrao je jednu od najboljih utakmica u karijeri i bio nezaustavljiv tako da je Mađarska iz Beograda odnijela tri velika boda.

Ranije su u ovoj skupini Litva i Crna Gora odigrale 2:2. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali je zato posljednjih 20 minuta utakmice bilo iznimno uzbudljivo. Litva je povela u 71. minuti pogotkom Gytisa Paulauskasa, koji se nakon odlične duge lopte Fedora Cernića ubacio iza crnogorske obrane i zabio pokraj nemoćnog golmana Milana Mijatovića.

Gosti su izjednačili sedam minuta kasnije preko Nikole Krstovića. Napadač Crne Gore krasno je iz voleja pogodio nakon ubačaja Adama Marušića s desne strane. Stefan Savić ugurao je loptu u mrežu u 89. minuti nakon ubačaja iz kornera te se činilo da će Crnogorci doći do druge kvalifikacijske pobjede.

Međutim, Litva je poravnala u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Cernić se nakon asistencije upisao u strijelce nakon što je fantastično pogodio s ruba kaznenog prostora za konačnu podjelu bodova. Prve dvije momčadi iz svake skupine idu na EP iduće godine.