PA OVO JE BRUKA: Zar je ovo stvarno penal za Villarreal????

Od 21 sat na Maksimiru Dinamo igra prvu utakmicu četvrtfinala Europa lige protiv Villarreala. Nakon prvih 45 minuta ‘Žuta podmornica’ ima vodstvo 1:0.

Dinamo je u 26. minuti zabio gol ali VAR se aktivirao i poništio gol Atiemwenu zbog zaleđa. Oršić je povukao kontru i dodao je za Atiemwena koji sa 16 metara lobuje Rullija, a Oršić natrčava na loptu i glavom zabija. Ipak, kod tog prvog dodavanja napadač Dinama je bio prvi do golmana gostiju.

I onda se pred sam kraj prvo dijela dogodila prava katastrofa. Moreno je uputio centaršut, uz njega je stajao Theophile kojega je lopta pogodila u ruku. Nakon provjere VAR-a sudac je pokazao na bijelu točku.

Moreno je bio precizan s bijele točke i tako doveo goste u vodstvo. No, mnogi smatraju kako je ovo prestrog jedanaesterac. Isto smatra čak poznati engleski novinar, Jamie Kemble, koji prati španjolsku ekipu. No, njemački sudac je ipak ostao pri svojoj odluci.