PRVO VELIKO IZNENAĐENJE: Klub iz HNL-a izgubio od šestoligaša!

Mladost iz Ludbreškog Sigeca, član Prve varaždinske županijske lige, svladala je koprivničkog prvoligaša u prijateljskoj utakmici odigranoj u povodu 90. obljetnice kluba.

Trener Slavena Belupa Ricardo Moniz u prvom poluvremenu na teren je izveo jaču postavu s većinom igrača koji su u prošloj sezoni imali status prvotimaca, a Mladost je do odmora imala prednost od 2:0 pogocima Grgeca i Tropšeka.

U nastavku su priliku dobili i ostali igrači. Brlek je za domaće povisio na 3:0, da bi konačnih 3:1 postavio Bošnjak pet minuta prije kraja utakmice.

Iako u ovakvim prilikama rezultat nije u prvom planu, ipak je pobjeda niželigaša veliko iznenađenje, bez obzira na to što Moniz na treninzima svakodnevno ‘gazi‘ svoje igrače.

Jasno je da će za neke veće domete u novoj sezoni Farmaceutima biti potrebna prava pojačanja… Sljedeći prijateljski susret Farmaceuti će odigrati u srijedu u Sloveniji s Dinamom iz Bukurešta.

MLADOST: Jališić, Vuković, Havaić, Jendrić, Junior, Richard, Giovani, Brlek, Grgec, Vukina, Luaw; još su igrali: Šafarek, Čić, Grabrovec Matija, Grabrovec Mario, Tropšek. TRENER: Goran Turel.

SLAVEN BELUPO: Sušak, Boras, Hlevnjak, Martinaga, Tepšić, Marina, Mioč, Herceg, Šakota, Manaj, Hoxha; još su igrali: Marković, Ganžulić, Eškinja, Krušlin, Riđan, Talys, Mihalić, Mrdaković, Mendelski, Mađaric, Žuškin, Bošnjak. TRENER: Ricardo Moniz.