SCENE NEREDA S KULTNOG STADIONA OBILAZE SVIJET: Sudac se odlučio za nesvakidašnji potez!

U nedjelju navečer je igran jedan od najvećih europskih gradskih derbija. Na žalost, prekinut je zbog navijačkih nereda.

Nevjerojatne scene iz Atene

Jučer je igran jedan od najvećih gradskih derbija u Europi – između Olympiacosa i AEK-a. Kako se kod ovih utakmica uvijek radi o uzavrelim emocijama i visokom ulogu, Grci su se odlučili za neutralnog suca. Pravdu je tako dijelio Talijana, Davide Massa sa svojim pomoćnicima.

Gosti su poveli već u 7. minuti golom Gaćinovića, da bi sredinom drugog poluvremena Bakambu izjednačio. Stvari su se zakuhale u posljednjih 10-ak minuta. Prvo je dosuđen kazneni udarac za AEK, kojeg je u pogodak pretvorio Garcia. Domaćini su protestirali, a pravi kaos na terenu je izbio nakon što je Mantalas zabio za konačnih 1:3 u prvoj minuti nadoknade. Naime, Olympiacosovi igrači su smatrali kako su neposredno prije toga oštećeni za čist kazneni udarac. Čak je i vlasnik Olympiacosa Evangelos Marinakis sišao iz lože te je na teren ubacivao loptu kako bi prekinuo igru.

Preplašeni sudac odlučio je svirati kraj dvije minte prije isteka predviđenog vremena i otrčao u svlačionicu, nakon čega su navijači domaćih utrčali na teren. Na sve strane su letjele stolice i baklje, pa su na teren ušli specijalci, a zatim i vojska.

Olympicaos će sigurno žestoko biti kažnjen zbog ovih nereda. Nagađa sa da će igrati bez publike, a čeka ga i novčana kazna.