SJEĆATE LI SE FAMOZNE GZIRE UNITED? Evo kako su prošli u europskoj avanturi

Jučer smo vidjeli nekoliko utakmica prvog pretkola Lige prvaka, a odigrane su i dvije utakmice prvog pretkola Konferencijske lige.

Što se tiče Lige prvaka, u prvim utakmicama možemo vidjeti kako je većina favorita opravdalo tu ulogu izuzev rumunjskog prvaka CFR Cluja koji je na gostovanju odigrao utakmicu bez golova kod armenskog prvaka Pyunika. Rumunji su dominirali, ali lopta nije išla u gol.

Aktivno je također bilo na Malti gdje je Gzira United ugostila andorski Atletic Escaldes. U pitanju je onaj famozni klub sa Malte koji je senzacionalno izbacio naš Hajduk u prvom pretkolu Europske lige 2019. godine. Neki naši mediji toliko su podcijenili Maltežane da su im se doslovce rugali u novinama kako nemaju apsolutno nikakve šanse protiv Hajduka. A na kraju se dogodilo čudo te su otišli dalje.

Gzira je povela u 46. minuti preko Jeffersona, ali konačnih 1:1 postavio je Guillaume Lopez u 65. minuti.

Dodajmo kako se u ekipi Gzire United nalazi tri hrvata, a to su Žarkov, Ćosić i Kolega.