ŠOK U NJEMAČKOJ: Drugoligaš izbacio Bayern iz Kupa!

Pomislili smo kako je 2020. godina završila, ali i dalje se događaju čudne stvari. Za sve se pobrinuo Bayern Munchen, aktualni njemački i europski prvak.

Naime, bavarski gigant imao je naizgled lagani izlet kod drugoligaša Kiela. Koeficijent na pobjedu Bayerna bio je samo 1.10, a na pobjedu Kiela čak 13. No, dvoboj je završio remijem, a kvota na taj ishod je bila i dalje vrhunskih 8.

U regularnom dijelu završilo je 2:2. Bayern je poveo u 14. minuti preko Gnabrya, ali rezultat izjednačava Bartels u 37. minuti. Odmah na početku drugog dijela Sane dovodi Bayern u novo vodstvo, a u 95. minuti europski prvak doživljava pravi šok. Gol za produžetke zabija Wahl!

U produžecima rezultat se nije mijenjao, a onda smo otišli na udarce s bijele točke. Zanimljivo, i Bayern i Kiel su bili bez greške u prvih pet serija, a onda je stigla šesta. Kod Bayerna promašio je veznjak Roca, dok je junak Kiela postao Fin Bartels, 33-godišnji veznjak.

Kielu inače ide jako dobro u drugoj ligi te se trenutno nalaze na trećem mjestu. Također dodajmo kako je ovo po prvi put od 2000. godine da Bayern nije došao do osmine finala njemačkog Kupa.