SPEKTAKULARNA UTAKMICA HALILOVIĆA: Pogledajte što je napravio suparniku!

Nekadašnji hrvatski reprezentativac, Alen Halilović, napravio je sjajan potez kada je potpisao za nizozemski Fortuna Sittard.

27-godišnjak igra redovito u nizozemskom prvoligašu, a večeras je u razbijanju Heraclesa 4:1 bio apsolutni junak utakmice. Naime, bivši igrač zagrebačkog Dinama postigao je gol i asistenciju.

Fortuna je povela u šestoj minuti, kada je Halilović ubacio s lijeve strane. Najviši u kaznenom prostoru gostiju bio je brazilski branič Rodrigo Guth, koji je svoj prvi gol u sezoni zabio na asistenciju hrvatskog nogometaša.

Belgijski napadač Milan Robberechts povećao je na 2:0 u 25. minuti, a Halilović je fantastično prvo poluvrijeme okrunio pogotkom u 32. minuti. Krilni napadač tada je spremio odbijenu loptu iza suparničkog golmana Michaela Brouwera. Fortuna na tome nije stala, već je Kaj Sierhuis u 40. minuti zabio i četvrti gol. Počasni pogodak gostiju u 89. minuti postigao je Nijemac Mario Engels.

Halilović je igrao do 77. minute, a prema SofaScoreu dobio je najvišu ocjenu. Spomenimo kako je za domaći sastav branio hrvatski golman Ivor Pandur. Fortuna nalazi se na devetom mjestu Eredivisie s 13 bodova, što znači da je ovim slavljem preskočila Heracles koji je s 12 bodova pao na 11. poziciju.