SRPSKI MEDIJI: „Viceprvaci se provukli i imali više sreće!”

Hrvatska reprezentacija je u osmini finala pobijedila Japan nakon lutrije jedanaesteraca. Ova je pobjeda popraćena i u medijima u regiji.

Srpski mediji se raspisali o Hrvatskoj

Hrvatska je nakon penala pobijedila Japan s 3:1, nakon što je nakon 120 minuta bilo 1:1.

Japan je poveo u 43. minuti golom Maede, a Hrvatska je izjednačila pogotkom Ivana Perišića u 55. minuti. Hrvatska će u četvrtfinalu igrati s pobjednikom susreta Brazil – Južna Koreja. Hrvatski junak bio je Dominik Livaković, koji je Japancima skinuo čak tri penala.

Prolaz Hrvatske u četvrtfinale je popraćen i u regiji. Naslov na srpskom Kuriru glasi:

„Opet ti penali i Hrvati”

Srpski tabloid Alo! pak piše:

“Vicešampion se provukao poslije ruleta penala. Hrvati imali više sreće, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali uporne Japance i idu u četvrtfinale”, naslov je na srpskom tabloidu Alo!

Slovenski je Sportal objavio da je Dominik Livaković junak hrvatske pobjede.