TEŠKI KAOS U TORINU: VAR poništio pobjedu Juventusa u 95. minuti, igrači se fizički obračunali!

Juventus je u rijetko viđenoj utakmici remizirao sa Salernitanom (2:2). Bio je to susret o kojem će se još dugo pričati…

VAR i fizički obračun

U 6. kola Serie A, Juventus i Salernitana su odigrali 2:2. Gosti su vrlo hrabro ušli u utakmicu te su nakon prvih 45 minuta imali već 0:2. Zabili su Candreva i Piatek.

U nastavku susreta, gosti se uglavnom brane, no Juve u 51. minuti uspjeva smanjiti na 1:2, pogotkom Bremera. U sudačko nadoknadi za Juventus je dosuđen kazneni udarac. Leonardo Bonucci je pucao, Luigi Sepe je obranio, no Bonucci je pospremio odbijanac za 2:2. U petoj minuti nadoknade Juventusov napadač Arkadiusz Milik je zabio gol za 3:2, skinuo dres i dobio drugi žuti karton. Ipak, pogodak je poništen zbog zaleđa, što je rezultiralo naguravanjem i međusobnim fizičkim obračunavanjem igrača. Isključeni su Juan Cuadrado i Federico Fazio, a na samom kraju i trener torinskog kluba, Max Allegri.

Ono oko čega se danas lome koplja jest činjenica da je Juventusu poništen regularan pogodak. Naime, Bonucci jest za nekoliko centimetara bio u nedozvoljenoj poziciji no suci nisu vidjeli salerinitanog Antonija Candrevu, koji je branio korner.  S druge strane, mnogi likuju, jer je torinski klub već godinama poznat u Italiji kao miljenik sudaca.

Juventus je sedmi na tabeli Serie A sa samo 10 bodova iz šest kola.