Tri igrača imaju isti broj golova, a samo je jedan najbolji strijelac lige. Evo zašto…

Nevjerojatan rasplet HNL-a u zadnjem kolu. Lokomotiva, Osijek i Rijeka u zadnjih 90 minuta borili su se za drugo mjesto i poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Na kraju je to uspjelo Lokomotivi koja je s 2:1 srušila Osijek. (index.hr)

No, velika borba se vodila i za titulu najboljeg strijelca lige. Uoči zadnjeg kola vodio je Mirko Marić iz Osijeka s 19 golova, Hajdukov Mijo Caktaš je bio drugi s 18, a Rijekin Antonio Čolak treći sa 16.

Caktaš je zabio dva gola Interu, Marić jedan Lokomotivi, a Čolak je u pobjedi Rijeke protiv Istre postigao sva četiri gola u pobjedi 4:2.

Na kraju sva trojica na kontu imaju po 20 golova, ali ipak, službeno prvi topnik HNL-a je napadač Rijeke.

Čolak je ove sezone odigrao 32 utakmice uz 2508 minuta na terenu. Hajdukov veznjak Caktaš odigrao je također 32 utakmice, ali uz 2806 minuta na terenu. Marić je odigrao 35 utakmica uz 3057 minuta na terenu pa se prema pravilima lige smjestio na treće mjesto liste strijelaca.

ONI TVRDE DA ĆE TO BITI NAJLUĐI TRANSFER: RONALDO NAPUŠTA JUVENTUS I PRELAZI U REDOVE JEDNOG OD NAJBOGATIJIH KLUBOVA U EUROPI!?