VELIKA SREĆA: Engleska došla do teške pobjede kod Islanda!

Novoformirano natjecanje koje se zove Liga nacija stiglo je iz razloga kako bi zamijenilo prijateljske utakmice. Većina je ovo dobro prihvatila dok postoje i oni kojima se sviđa kako je to zamišljeno.

No, u četvrtak je krenulo drugo izdanje UEFA-inog natjecanja. Branitelj naslova je Portugal koji je na završnom turniru svladao Švicarsku i Nizozemsku. Hrvatska je trebala otići u Ligu B ali je UEFA odradila reformu pa smo tako pošteđeni ispadanja. Osim nas, spašeni su još Njemačka, Island i Poljska. A već u prvim utakmicama nove sezone imamo iznenađenja.

Italija je jučer ugostila Bosnu i Hercegovini. Izabranici Roberta Mancijija bili su veliki favoriti uoči utakmice ali BIH je povela preko Džeke u 57. minuti. No, samo deset minuta poslije rezultat je izjednačio Sensi. Do kraja utakmice nije bilo golova.

A danas se zamalo dogodila još jedna velika senzacija. Naime, Engleska je gostovala kod Islanda i nije bilo golova sve do 90. minute kada Sverrir Ingi Ingason radi prekršaj u vlastitom 16-ercu zbog kojeg sudac pokazuje na jedanaesterac za goste. Udarac s bijele točke uspješno je realizirao Sterling. Ali, to nije sve! Potom je Island dobio jedanaesterac ali Birkir Bjarnason je bio neuspješan.

Treba istaknuti kako je Engleska imala igrača manje od 71. minute kada je branič Walker dobio drugi žuti karton. No, Islanđani nisu iskoristili brojčanu prednost na terenu. Drugi dvoboj u ovoj skupini će biti između Danske i Belgije, a ta utakmica na rasporedu je večeras u 20:45.