Hrvatski branič, Jakov Medić, imao je debi iz snova za nizozemski Ajax koji je danas na svom stadionu svladao Heracles 4:1.

U svom prvom nastupu za nizozemskog velikana, domaćem okršaju protiv Heraclesa, odigrao je sjajnu obrambenu utakmicu, ali i na svoj učinak dodao ono što se od njega inače ne očekuje. Hrvatski stoper zabio je golčinu.

Dugo su mreže mirovale u ovom susretu, a onda su u poduljoj nadoknadi prvog poluvremena pala dva pogotka. Prvo je Heracles poveo golom Marija Engelsa u petoj minuti nadoknade prvog dijela, a onda je vodstvo gostiju poništio Medić spektakularnim pogotkom u osmoj minuti dodatka.

Potegnuo je hrvatski stoper s preko 30 metara udaljenosti i neobranjivo pogodio pored nemoćnog vratara Heraclesa. Golčinu Medića možete pogledati OVDJE.

Do kraja su za Ajax zabijali još Mohamed Kudus i Steven Bergwijn, koji je dva puta bio strijelac za konačnih 4:1.

Za analizu utakmice Brentford – Tottenham kliknite OVDJE.