Hrvatski nogometaš, Borna Sosa, i njegov Stuttgart jučer su slavili 2:3 na vrlo važnom gostovanju kod Bochuma.

Stuttgart je ovom pobjedom skočio na 16. mjesto, a do kraja prvenstva očekuje ih prava borba za ostanak u elitnom razredu njemačkog nogometa. Podsjećamo kako 18. i 17. na tablici direktno lete u drugu ligu, dok 16-plasirani klub ide u doigravanje za ostanak te će igrati dvije utakmice protiv trećeplasiranog iz druge lige.

A velike zasluge u ovoj pobjedi Stuttgarta idu upravo Borni Sosi koji ove sezone briljira na poziciji lijevog beka. Sosa je djelomično zaslužan za prvi i potpuno za drugi gol gostiju. Hiruki Ito donio je Stuttgartu 1:0 sjajnim golom s ruba kaznenog prostora u 14. minuti, ali tome je prethodio odličan centaršut Sose s lijeve strane, koji je obrana domaćina odbila do Ita, a on je krasno zabio.

Kevin Stoger je u 57. minuti iz penala izjednačio za Bochum, ali onda je novu prednost Stuttgart dobio u 60. minuti zbog sjajne asistencije Borne Sose. Nakon što mu je prvi pokušaj ubačaja s lijeve strane odbijen, lopta je opet došla do njega uz aut-crtu, a Sosa ju je iz prve vanjskom poslao na glavu Serhoua Guirassyja za 2:1.

> KLIKNI OVDJE I POGLEDAJ SOSINU SJAJNU ASISTENCIJU ZA DRUGI GOL STUTTGARTA

Sosa je tako velemajstorski došao do 10. asistencije sezone, čime je izjednačio svoj dodavački rekord otkako je prije pet godina iz Dinama došao u Stuttgart uz odštetu od 6 milijuna eura. No do kraja sezone ima još najmanje osam utakmica (sedam prvenstvenih i jedna u kupu) za nadmašiti ga.

Josha Vagnoman je tri minute kasnije povisio na 3:1 za Stuttgart. Do kraja je Bochum stigao tek smanjiti u 85. minuti preko Philippa Hofmanna. Do kraja prvenstva ostalo je svega sedam kola…