MOURINHO ODUŠEVIO IZJAVOM NAKON UTAKMICE: “Znate li zašto je Dinamo zaista dobio ovu utakmicu?”

Jose Mourinho i njegov Tottenham ipak neće do Lige prvaka preko Europske lige. U tome ih je zaustavio hrvatski prvak Dinamo Zagreb nakon što ih je večeras isprašio fenomenalni Mislav Oršić sa Hat Trickom.

U osnovnih 90 minuta junak Dinamovog trijumfa poništio je Tottenhamovu prednost iz prvog dvoboja. Sjajnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora u suprotne rašlje Mislav Oršić je u 62. minuti donio prednost hrvatskom prvaku, a preciznim završetkom akcije u 83. minuti na asistenciju Atiemena odveo je utakmicu u produžetak. Konačnih 3-0 postavio je solo prodorom i preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u 106. minuti.

Momčad Josea Mourinha doživjela je povijesni debakl, a on je nakon utakmice dao gotovo nevjerojatnu izjavu za Arenu Sport. Za ovaj poraz direktno je okrivio svoje igrače, ali je ujedno i nahvalio Dinamo kao nitko do sada.

“Moj komentar je da je pobijedila momčad s više želje, emocionalne energije i borbenog duha… U zadnjih 10-15 minuta imali smo puno sreće, Livaković je imao velike obrane. Dinamo je odigrao veliku utakmicu, nogomet kažnjava one koji ne daju svoj maksimum na terenu, moraš dati sve od prve minute, samo pohvale imam za Dinamo, dali su sve od sebe”, kazao je u Mourinho i zatim prebacio odgovornost na svoje igrače.

“Ne mislim da je Dinamo igrao puno bolje nego u prvoj utakmici, krivim nas jer smo mi odigrali loše, gubiš utakmice ili na kvalitetu ili na pristup utakmici. Mislili su da je sve gotovo, rekao sam im da momčad koja gubi 2:0 nema što za izgubiti i da je dovoljan jedan gol da bi se vratili u igru, a tako se i desilo. Izgubili su koncentraciju, puštali su Oršića, a vidjeli su nebrojno puta što može, dešnjak na lijevoj strani. Vidjeli su što može previše puta, prvi gol je replika golova otprije, vidjeli su to pokazao sam im. Moja momčad je dobila sve što je zaslužila… Mislim da je Dinamo pobijedio jer nisu individualci već momčad, vrištali su s klupe, skakali, sudjelovali, oni su obitelj i zaslužili su pobjedu”, rekao je Jose Mourinho.