NE PIŠE NAM SE DOBRO: Pogledajte što su navijači večeras napravili u Osijeku!

Hrvatska reprezentacija na Opus Areni izgubila je od Turske 0:1 u sedmom kolu skupine D kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

No, izgleda kako bi HNS opet mogao imati problema zbog navijača. Naime, Index.hr piše kako je u završnici prvog poluvremena na osječkom stadionu grupica navijača pjevala je stihove ustaške budnice: “Korak ide za korakom, mlad ustaša pod barjakom. Boj se bije, bije, ustaški se barjak vije za slobodu i za dom, hrvatski dom.”

Podsjetimo, UEFA je kaznila hrvatsku reprezentaciju s 10 tisuća eura, oduzimanjem tisuću mjesta za gledatelje na susretu s Turskom i s dvije godine kušnje zbog pojavljivanja ustaške zastave na utakmici s Latvijom na Rujevici. Ovo je, dakle, novi incident zbog kojeg Hrvatskom nogometnom savezu prijeti i nova kazna.

Turska je povela golom Barisa Yilmaza u 30. minuti te je Hrvatska doživjela prvi poraz u kvalifikacijama. Momčad izbornika Zlatka Dalića ostala je na deset bodova i iduću utakmicu igra u nedjelju u Cardiffu protiv Walesa. Turska je vodeća s 13 bodova i utakmicom više od Hrvatske.

U sljedećem kolu koje je za tri dana Hrvatska će gostovati kod Walesa, dok će Turska igrati protiv Latvije.