OGROMNO PRIZNANJE: Niko Kovač je najbolji trener u francuskom Ligue 1!

Hrvatski stručnjak Niko Kovač je nakon sjajne sezone na klupi Monaca dobio veliku nagradu, i to potpuno zasluženo. Najpoznatiji svjetski sportski list L’Equipe, imenovao je u svom izboru Niku Kovača najboljim trenerom u francuskom prvenstvu.

Kovač je stigao s Monacom do trećeg mjesta u Ligue 1 čime su ujedno izborili kvalifikacije za Ligu prvaka naredne sezone. To nije bilo sve, sjajnim igrama klub iz Kneževine je ostvario plasman u finale francuskog Kupa, ali tamo je uspješniji bio favorit PSG (2:0). U prošloj sezoni Monaco je pobijedio u 29 od ukupno 44 susreta, što znači da je Niko Kovač slavio u 67 % svih susreta prošle sezone, dok je u francuskom prvenstvu u prosjeku osvajao 2,03 bodova po utakmici.

Niko je u izboru uglednog dnevnika slavio ispred Mauricija Pochettina iz PSG-a te Christopha Galtiera iz novog prvaka Lillea. Braća Kovač su u Monte Carlo stigli tijekom srpnja prošle godine i u vrlo kratkom razdoblju napravili odlične rezultate.

Sjajan trenerski posao je prepoznao slavni francuski list i dao prvo mjestu Niki u vrlo jakoj konkurenciji.