PA GDJE BAŠ PROTIV NJIH? Evo tko je prekinuo nestvarni niz Fenerbahčea!

I to se napokon dogodilo! Turski velikan Fenerbahče izgubio je u 11. kolu na svom terenu protiv Trabzonspora. Bilo je 3:2 za goste.

Tako je stao nestvarni niz Fenera u prvenstvu od deset pobjeda i 21 utakmice bez poraza. Domaćina nije spasio ni hrvatski reprezentativni vratar Dominik Livaković koji je prvi pogodak primio već u 10. minuti. Strijelac je tada za Trabzonspor bio Onuachu. Fenerbahče je slomljen u prvim minutama drugog dijela kada je primio nova dva pogotka.

U 46. minuti na 2:0 je povećao Ozdemir, dok je minutu poslije Pepe zabio za 3:0. Nakon sat vremena igre Tadić je realizirao jedanaesterac i smanjio na 1:3, a na putu prema potencijalnom preokretu domaćin je napravio korak unatrag u 78. minuti. Tada je domaći igrač Yuksek dobio drugi žuti karton.

Uspio je Fenerbahče smanjiti na 2:3, opet je Tadić pogodio s bijele točke u 90., ali je to bilo sve od dotad vodeće momčadi na ljestvici. Za Trabzonspor je kroz cijelu utakmicu na klupi za pričuve ostao hrvatski nogometaš Filip Benković. U igračkom kadru gostiju nije bilo Tonia Teklića, kao ni Mislava Oršića koji je ozlijeđen.

Zbog ovog poraza Galatasaray je preuzeo vodstvo na tablici turske prve lige. Zanimljivo, Trabzonspor je nedavno vodio Nenad Bjelica…