PRAVA MAJSTORIJA: Pogledajte kako je Ajax poveo u Londonu!

Malo tko je očekivao da će polufinalni par Lige prvaka biti Tottenham i Ajax. U 21:00 započela je prva utakmica između ova dva kluba…

Sastav s kojim su Spursi započeli utakmicu je: Lloris, Trippier, Rose, Alderweireld, Vertonghen, Sanchez, Wanyama, Eriksen, Alli, Moura i Llorente. Što se tiče Ajaxa, većina je igrača spremna, tako da je trener Erik Ten Hag krenuo sa slijedećim sastavom: Onana, Veltman, de Ligt, van de Beek, Neres, Tadić, Blind, Schone, Tagliafico, De Jong i Ziyech.

Do prvog pogotka nije se trebalo puno čekati, jer je pao već u 15. minuti. Poveo je Ajax. Zabio je van de Beek nakon proigravanja Ziyecha. van de Beek je ostao sam ispred Llorisa i plasirao loptu u mrežu za vodstvo Ajaxa. Situacija je bila sumnjiva, ali zaleđa ipak nije bilo.

Tottenham je pravu priliku imao tek u 26. minuti, ali napadač Fernando Llorente nije se proslavio.