STANJE JE ALARMANTNO: Pogledajte kako izgleda naša kvalifikacijska skupina!

Hrvatska nogometna reprezentacija izgubila je na gostovanju kod Walesa 2:1. Apsolutni junak Velšana bio je 26-godišnji veznjak Harry Wilson koji je postigao dva pogotka, dok je za Vatrene poraz ublažio Mario Pašalić svojim desetim pogotkom u reprezentaciji.

A u drugoj utakmici Turska je razbila Latviju s visokih 4:0 iako je prvo poluvrijeme završilo bez golova. Turci su poveli u 58. minuti preko Yunus Akguna. Na 2:0 povisio je Tosun, a gol za 3:0 postigao je Akturkoglu dok je četvrti djelo Tosuna.

Turska je tom pobjedom osigurala Europsko prvenstvo. U našoj skupini D oni su sada usamljeni na vrhu sa 16 bodova, dok drugoplasirani Wales ima 10. Isto toliko bodova ima i naša Hrvatska, ali Velšani su u prednosti jer su bolji u međusobnom omjeru (remi i pobjeda). Armenija je četvrta sa sedam bodova, dok Latvija ima tri boda.

U sljedećem kolu Hrvatska će gostovati kod Latvije, a ta utakmica na rasporedu je 18. studenog. Vatreni jednostavno moraju pobijediti u toj utakmici. U drugom susretu Armenija će ugostiti Wales i tako pokušati zakomplicirati situaciju u našoj skupini.

Posljednje kolo igra se tri dana poslije, a onda će Hrvatska igrati kod kuće protiv Armenije dok će Wales na svom stadionu igrati protiv Turske.