SUDAČKI EKSPERT POTVRDIO: Osijek žestoko oštećen na Poljudu kod Hajduka!

Osijek je na gostovanju na Poljudu pobijedio Hajduk 0:2 u zadnjoj utakmici 12. kola SuperSport HNL-a. Za Osijek je prvi pogodak zabio Ramon Mierez, dok je drugi bio autogol Lučića, kojem se lopta odbila od leđa nakon što je Omerović pogodio stativu. Hajduk je porazom propustio stići na prvo mjesto ljestvice.

Ekspert za suđenje Mario Strahonja u HRT-ovoj emisiji Stadion rekao je da je Hajduk trebao cijelo drugo poluvrijeme igrati s igračem manje. Po njegovom mišljenju, Zvonimir Šarlija trebao je u 45. minuti dobiti drugi žuti karton nakon što je udario napadača Osijeka Ramona Miereza.

“Svaki derbi ima svoju težinu. Jović nije loše kontrolirao utakmicu, pripremio se na ovakvu igru. U 20. minuti propustio je Caktašu dati žuti karton zbog udaranja Melnjaka, bilo je tu još nekih situacija, Najveći problem je bila 45. minuta, u kojoj je sudac zaostao i nije najbolje vidio kontakt Miereza i Šarlije.

Mierez je išao vrlo brzo i vjerojatno bi ga prestigao. Bila bi to vjerojatno izgledna prilika za gol. Prekršaj je ovo isključivo za žuti karton. VAR soba je tu mogla napraviti nešto, no ostala je tiha”, objasnio je Strahonja.