“Tako pobjeđuje VARdrid”: Barcine novine kukaju zbog Realove pobjede

Real Madrid je sinoć pobijedio Real Sociedad u gostima 2:1 i zasjeo na prvo mjesto Primere nakon što je Barcelona u petak odigrala samo 0:0 kod Seville.

Real i Barcelona imaju jednak broj bodova, ali su Madriđani prvi budući da imaju bolji međusobni omjer što je prvi kriterij za određivanje poretka u La Ligi.

Zidaneova momčad sinoć nije odigrala spektakularnu utakmicu, ali je golovima Sergija Ramosa i Benzeme došla do vrlo važnih bodova. Za domaćine je smanjio Merino sedam minuta prije kraja, ali Baski nisu mogli ništa više od toga.

Realova pobjeda podignula je puno prašine, osobito u medijima naklonjenima Barceloni. Mundo Deportivo i Sport, vodeći katalonski sportski mediji, na današnjim naslovnicama ukazali su na pomoć koju Real ima od VAR-a u nastavku prvenstva.

“Real je povećao kolekciju spornih sudačkih odluka koje su mu u nastavku prvenstva išle na ruku. Protiv Real Sociedada dosuđen mu je sumnjiv penal, a domaćinima je poništen gol nakon vrlo spornog zaleđa”, piše Mundo Deportivo koji je izašao s crnom naslovnicom i naslovom “Made in Madrid” uz fotografije spornih trenutaka.

Sport je otišao korak dalje pa je za naslov svojeg komentara iskoristio poznatu pjesmu Realovih navijača “Asi, asi, asi gana el Madrid”, što u prijevodu znači “Tako pobjeđuje (Real) Madrid”. Sport je u naslov stavio “Asi, asi, gana el VARdrid”, aludirajući na navodnu sudačku pomoć.

Real je sinoć poveo golom Sergija Ramosa iz penala u 48. minuti nakon prekršaja na Viniciusu. Kontakta je definitivno bilo, a suci su prosudili da je on bio dovoljan za kazneni udarac. U 68. minuti poništen je gol Adnanu Januzaju zbog pasivnog zaleđa Merina. Domaći igrač definitivno je bio u zaleđu, ali je pitanje je li zaklonio pogled Courtoisu te je li gol mogao biti priznat.

Mundo je primijetio da si je i Benzema kod drugog gola pomogao rukom, no suci nisu prosudili da je to bilo dovoljno za poništavanje Benzemina gola.

“Ukinite VAR i prestanite se navijačima smijati u lice. Kako je moguće da u VAR sobi sjede suci koji su do jučer sudili po blatnjavim livadama u nižim ligama? Barca je ispustila vodstvo i zbog loše igre u Sevilli, ali kad krene Realova mašina, onda je jako teško”, smatra Sport.

POJAČANJE NA MAKSIMIRU: VELIKI POVRATNIK U HNL POTPISUJE ZA ZAGREBAČKI DINAMO!?

Greškom iscurila cijena Playstationa 5, biste li dali ovaj iznos?