UMJETNA INTELIGENCIJA JE SVOJE REKLA: Evo kad će Dinamo osvojiti Ligu prvaka!

Hoće li hrvatski nogometni klub ikada osvojiti neki europski trofej koji je pod okriljem UEFA-e (Europska nogometna federacija). Svi znamo da je zagrebački Dinamo davne 1967. uspio osvojiti Kup velesajamskih gradova, ali to natjecanje nije vodila UEFA.

Naravno, to uopće ne bi smjelo umanjivati osvajanje Dinama jer su u finalu pobijedili Leeds, a do finala redom su izbacivali ugledne klubove kao što su Juventus i Eintracht Frankfurt. Taj trofej su također osvajali Arsenal, Newcastle, Barcelona, Valencia, Roma i tako dalje.

No, izgleda kako se Dinamu smiješi osvajanje najelitnijeg nogometnog natjecanja. Naime, umjetna inteligencija (IA) predvidjela je osvajače Lige prvaka do 2103. godine. Mnogi su ostali zapanjeni kada su vidjeli da će 2102 Ligu prvaka osvojiti upravo Dinamo Zagreb!

Tu je i još nekoliko klubova koji su trenutno daleko od osvajanja Lige prvaka poput Malmoa, Feyenoorda, Zenita, Šerifa… Najveće iznenađenje je da na listi nema Arsenala, ali zato ima Tottenhama, Wolverhamptona i Sheffield Uniteda.

Inače, IA je za ovu sezonu kao pobjednika izdvojila Barcelonu koja se nalazi na korak do polufinala nakon što su srušili PSG u prvoj utakmici u Parizu…