Rangers i Celtic odigrali su 3:3 u ludom derbiju 28. kola škotskog prvenstva. Celtic je ovim remijem ostao na prvom mjestu tablice s bodom prednosti, ali Rangersi imaju utakmicu manje prije nego što se liga podijeli na ligu za prvaka i ligu za ostanak.

Celtic je sjajno otvorio utakmicu i poveo već nakon 21 sekunde igre. Dugu loptu pred šesnaestercem domaćina pokušao je očistiti James Tavernier, ali je napucao Daizena Maedu, od kojeg se lopta s ruba šesnaesterca nesretno odbila u gol za 0:1. Rangersi nisu postojali na terenu, Celtic je potpuno dominirao, a Maeda je u 26. minuti propustio još jednu veliku šansu.

No u 34. minuti Celtic je povećao prednost nakon što je Connor Goldson igrao rukom u šesnaestercu, a penal je rutinski izveo Matt O’Riley. Bijesni navijači Rangersa zviždali su svojim igračima zbog očajnog pristupa i samo su ih sreća i golman Jack Butland spasili od katastrofe u prvih 45 minuta.

Domaćini su očekivano bolje krenuli u drugo poluvrijeme i vratili se u igru u 54. minuti. Fabio Silva pao je u šesnaestercu i dobio žuti karton za simuliranje, da bi sudac na intervenciju VAR-a poništio odluku i dosudio penal za Rangerse. Rutinski ga je realizirao Tavernier.

Ibrox je eksplodirao tri minute kasnije kad je Dessers zabio za 2:2, ali se opet oglasio VAR, koji je vidio prekršaj u začetku akcije i sudac je poništio gol. Rangersi su pokušavali doći do drugoga gola, a onda je krenula nevjerojatna završnica.

Igrala se 86. minuta kad su gosti blokirali jedan udarac, a lopta je pala ravno na noge Abdallahu Simi, koji ju je snažnim udarcem zakucao u gol za 2:2. No Celtic se ponovno vratio u vodstvo čim je krenuo s centra. Grozno je reagirala obrana Rangersa, loptu je u šesnaestercu dobio Adam Idah, loše je reagirao i golman Butland i Idah je pogodio za 2:3.

Činilo se da će Celtic doći do velike pobjede, kojom bi napravio velik korak prema naslovu prvaka, ali domaćine je u trećoj minuti nadoknade spasio Rabbi Matondo fantastičnim udarcem iskosa s lijeve strane u suprotni kut. Rangersi su na kraju mogli i do potpunog preokreta, ali je udarac Dessersa u 98. minuti prohujao kraj stative.