SJAJNA PREDSTAVA: Prosinečki i Ljiljani slavili protiv Južne Koreje!

Bosna i Hercegovina igrala je u 13:00 sati prijateljski susret protiv Južne Koreje. Utakmica je odigrana na stadionu u Jeonju a naši susjedi bili su vrlo uspješni, porazili su domaće s uvjerljivih 1:3.

Sjajna predstava

Legendarni Žuti na gol je postavio Šehića, ispred njega su krenuli Šunjić, Zukanović, Civić te Todorović. Veznu liniju su držali Bešić, Cimirot i Pjanić, dok je naprijed paniku stvarao trio: Džeko, Duljević i Višća.

BiH ekipa je sjajno krenula, Civić je u 30. minuti uposlio Edina Višću koji je poentirao za početno vodstvo 1:0. Korejci su ubrzo izjednačili na 1:1 preko Lee Yae Sunga, ali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela Višća drugim pogotkom vraća prednost na stranu gostiju.

Drugo poluvrijeme također je pripalo gostima, Višća je kompletirao hat-trick na dodavanje Rijada Bajića i postavio konačnih 3:1. Sjajna partija krilnog napadača Istanbul Basaksehira!

Bila je ovo ujedno druga pobjeda Roberta Prosinečkog na klupi Bosne i Hercegovine.