KAKVA SKROMNOST: Evo što je trener Hajduka izjavio nakon velike pobjede na Rujevici!

Valdas Dambrauskas danas je vodeći Hajduk prvi put sudjelovao u Jadranskom derbiju protiv Rijeke, i to kakvom! Splićani su u infarktnoj završnici slavili 3:2.

Marko Livaja je doveo Hajduk u vodstvo u 45. minuti. Rijeka je u drugom poluvremenu došla do preokreta pogocima Josipa Drmića u 54. minuti i Roberta Murića s bijele točke u 79. minuti. U 83. minuti dosuđen je i kazneni udarac za Hajduk, a Marko Livaja je svojim drugim pogotkom izjednačio na 2-2. U završnim sekundama utakmice, sedmoj minuti sučevog dodatka, Jan Mlakar je glavom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje Hajduka.

”Ova utakmica je pokazala kakvu kvalitetu ima hrvatski nogomet. Bila je ovo prava razglednica za HNL. Mentalno smo bili jaki i izdržali smo sve. Pobijedili smo, ali možda i nismo zaslužili ovu pobjedu. Taktički neke stvari nisu bile kako bih želio da budu, posebice kod presinga i distribucije lopte. U dosta situacija moramo dosta raditi. Pogotovo u tranziciji. U nekim stvarima smo bili dobri. Dobra je bila reakcija nakon 2:1. Na kraju smo imali sreće, ali to dolazi i od pripreme. Međutim, mentalno smo bili na visini. Znali smo što trebamo raditi i sretno smo došli do pobjede. Rijeci od srca čestitam. Do večeras su bili lideri lige i odigrali su odličnu utakmicu. Bilo nam je teško, ali na kraju smo ipak pobijedili”, rekao je trener Hajduka Valdas Dambrauskas.

Pred Hajdukom je sada težak raspored, u idućih šest susreta njih čak četiri će biti u gostima…

“Takav je kalendar, to ne mogu mijenjati. Moramo kontrolirati ono što je u našoj moći. Ne smijemo tražiti izlike. Ako ćemo biti pravi i ako ćemo se uhvatiti situacije koja je pred nama, mislim da će rezultat biti dobar. ”

Dodajmo kako je Hajduk danas došao do osme pobjede u prvenstvu ove sezone ali još uvijek su na četvrtom mjestu gdje imaju 27 bodova. Dinamo je ostao na trećem mjestu sa 28, dok Rijeka ima 30 te se nalazi na drugom mjestu. Osijek je ostao usamljen na vrhu gdje ima 31 bod.

BREAKING NEWS: NA RUJEVICI DOŠLO DO TUČNJAVE! NETKO JE NOKAUTIRAN…