SJEĆATE LI SE FAMOZNOG TOBOLA? Pogledajte što su jučer napravili uglednom klubu!

Jučer su diljem Europe odigrane prve utakmice drugog pretkola Konferencijske lige. I kako to biva, vidjeli smo nekoliko iznenađenja.

Svi će se složiti kako je iznenađenje dana priredio Tobol iz Kazahstana. Oni su na naizgled teškom gostovanju u Švicarskoj kod Basela slavili 3:1. Gosti su promašili i kazneni udarac, dok je švicarski sastav završio utakmicu s dva igrača manje.

Domaćin je poveo u 25. minuti golom Thierna Barryja, no isti je igrač u 56. zaradio crveni karton. Izjednačio je Serge Deble iz kaznenog udarca, da bi Ramazan Orazov u 62. minuti okrenuo rezultat. Orazov se tako iskupio za promašeni kazneni udarac deset minuta ranije.

U 69. minuti je Basel ostao i bez Riccarda Calafiorija koji je zaradio dva žuta kartona, a pobjedu gostiju potvrdio je Islam Česnokov u 73. minuti.

Naravno, mnogi se sjećaju Tobola kada je u ljeto 2021. godine senzacionalno izbacio Hajduk u Konferencijskoj ligi…