SVIJET SE DIVI OVOM ČOVJEKU: Pogledajte što je napravio golman kako bi spasio jedan život

Potresne scene danas smo vidjeli na utakmici španjolske Primere između Cadiza i Barcelone koja je prekinuta u 82. minuti jer je jednom navijaču pozlilo.

Sudac Cerro Grande je morao prekinuti susret na više od 20 minuta, a igrače je u jednom trenutku poslao u svlačionicu. Junačku ulogu odigrao je golman Cadiza Jeremias Ledesma. Prema navodima španjolskih medija, on je među prvima primijetio da nešto nije u redu. U trenutku kada je utakmica prekinuta, Ledesma je uzeo defibrilator od medicinskog tima i odsprintao na suprotnu stranu terena, gdje su bili unesrećeni navijač i tim za oživljavanje.

U teškim i tmurnim trenucima time je zaradio pljesak cijelog stadiona, a vjerojatno mu je i spasio život. U 20:50, nakon više od pola sata, španjolski mediji javili su da je navijač došao k svijesti. Ispraćen je velikim pljeskom punih tribina na Mirandilli. Navijač je potom prevezen u bolnicu. Utakmica je nakon toga nastavljena.

Utakmica je završila pobjedom Barcelone od 4:0. Blaugrana je povela golom Frenkieja de Jonga u 55. minuti, a na 2:0 povisio je Robert Lewandowski deset minuta kasnije. Posao su završili Ousmane Dembele i Ansu Fati u zadnjih deset minuta, a i jednom i drugom asistirao je Lewandowski.