Prvo kolo naše skupine D zaključili su Škotska i Češka (0:2) dvobojem na Hampden Parku. Dvije su to reprezentacije koje su po mjeri za Vatrene, naši nogometaši moraju izboriti dva pozitivna ishoda ukoliko žele u nokaut fazu.

Utakmicu je potpuno ukrao češki napadač Patrik Schick, član Bayer Levekusena odigrao je odličnu utakmicu i donio tri boda svojoj nacionalnoj selekciji. Prvo je poentirao u 42. minuti između dva škotska igrača, lijep centaršut poslao je Vladimir Coufal.

Drugi zgoditak je pravo remek djelo, odlučio je Schick u 52. minuti pucati s centra igrališta, vrlo preciznim udarcem je uspio svladati istrčalog vratara Marshalla. O ovome golu će se još sigurno pričati dugo vremena, ne sumnjamo da će se idućih dana prikazivati na nogometnim „špicama“.

Schickov pogodak će vrlo vjerojatno konkurirati i za najbolji gol cijelog turnira. Gol možete pogledati OVDJE.